Restoranas

Prieš tai buvusiame įraše aptarėme greito maisto užkandines. Dabar atėjo laikas restoranams. Restoranas žodyne aiškinamas kaip visuomeninio maitinimo įmonė, aukštesnės klasės negu valgykla. Restoranai dažnioausiai būna prabangesni, prašmatnesni, jiems keliami didesni reikalavimai. Tačiau kainos juose taip pat atitinkamos :)

Restoranuose didesnis patiekalų pasirinkimas, dažnai groja gyva muzika. Kai kuriuose restoranuose yra ir apsirengimo etiketas. Į restoraną įleidžiame tik pasipuošę žmonės. Pvz. vyrams įeiti galima tik vilkint kostiumą. Į tokias įstaigas žmonės eina ne tik pavalgyti, bet ir praleisti laiką, pabendrauti, paklausyti muzikos.

Jei norite “greitai greitai pavalgyti” tai aukštos klasės restoranas Jums netiks. Visų pirma, ten niekas neskubės kaip akis išdegę pašildyti mikrobangėje vakarykštės sriubos. Save gerbiantys restoranai visada ruošia šviežią maistą. Jo nešildo, neruošia iš “pusfabrikačių”.

Restoranai dažnai skirstomi pagal šalis – prancūziško maisto restoranas, gruziniškas restoranas, kinų virtuvės restoranas. Tiesa, jie prisitaiko prie Lietuvos žmonių skrandžių. Dėl to juose dažnai galima rasti ir tradicinių Lietuvos patiekalų. O skeptikai pasakys, kad Kinų restorane maistas visiškai kitoks nei pačioje Kinijoje. To patikrinti negalime, bet, kad jis skiriasi nuo lietuviško – 100%. Tad maisto raciono paįvairinimui tai tikrai privalumas. Nors turint jautresnį skrandį geriau nepersistengti eksperimentuojant…

Netradicnių maitinimo įstaigų yra ir mažuose miesteliuose. O didmiesčiuose jų galima suskaičiuoti ir po kelias dešimtis. Kaune galime rekomenduoti Prancūzų restoraną “Le rouge”. Jame ne tik nuostabūs netradiciniai patiekalai, bet ir geras, malonus aptarnavimas, jauki aplinka. Restoranas įsikūręs pačioje Kauno širdyje – senamiestyje. Staliuką galima užsisakyti modernioje šiuolaikiškoje interneto svetainėje. Jei staliuką užsisakysite iš anksto, būsite užtikrinti, kad rasite vietos. Nes populiarūs restoranai dažniausiai nebūna tušti :) O kartais nutinka taip, kad vietos juose nebūna visai :(

Į tokį restoraną galiteatsivesti nustebinti savo antrąją pusę ar smagiai praleisti vakarą su draugais. Restorane ne tik skaniai pavalgysite, bet ir smagiai praleisite laiką, pakeisite aplinką. Įstaigos darbuotojai padarys viską, kad liktumėte patenkinti ir norėtumėte sugrįžti dar ir dar kartą.

Nesakome, kad tai geriau nei kavinės, picerijos Kaune, kebabinės. Tiesiog tai dar viena kitokio tipo maitinimo įstaiga kurią irgi verta aplankyti.