Batai

batasBatai – kitaip dar vadinamas kojų apavas skirtas nešioti lauke. Batai skirstomi į daugybę rūšių pagal sezoniškumą, dydį, panaudojamumą, medžiagą iš ko pagaminti batai. Vasariniai batai būna atviresni – vėsina kojas, leidžiajoms kvėpuoti. Žieminiai batai – didesni, su protektriumi saugančiu nuo paslydimo ir dažnai iš vidaus iškloti kailiu. Rudeniniai – tarpinis variantas tarp žieminių ir pavasarinių. Sportbačiai kiekvienai sporto šakai yra skirtingi ir specifiniai. Štangistų apavas būna plokščiapadis. Krepšininkų – su ypač kibiu padu, kad neslystų. Taip pat jie būna aukštesni, kad išvengti čiurnos traumų.

Futbolininkų avalynė būna su dideliais karbais bato apačioje, kad stipriai kabintųsi į žolę ar dirbtinę kelio dangą. O jų viršus būna pakietintas, kad stipriau spirtų į kamuolį. Žvejų apavas būna guminis ir labaiilgais aulais. Tokie batai nepraleidžia vandens net įbridus giliau į ežerą ar upelį. Ypatingai šiltus batus nešioja medžiotojai. Todėl, kad jie miške praleidžia daug laiko ir medžioklė dažniausiai vykdoma žiemą.

Darbo batai taip pat labai skirtingi, priklausomai nuo darbo srities. Elektrikų batams svarbiausia, kad jie būtų nelaidūs elektros srovei. Dažniausiai jie būna dengti guma. Statybininkų batai būna su metaliniais apkaustais, kad nenukentėtų pirštai ant kojos užkritus sunkiam daiktui.

Kokybiškiausi – ne Kinijoje štampuoti, o batsiuvio siųsti batai. Geriausia, kai jie gaminami iš natūralių medžiagų. Odiniai batai bus kokybiški – nes bus laidūs orai, šilti ir ilgaamžiški. Geriausia kai batai būna ne klijuoti, o siųti. Dar geresnis variantas – suklijuoti ir apsiųti. Deja, kokybiška avalynė yra brangi ir ne kiekvienas gali sau ją leisti. Ypač brangus malonumas – apavas žmonėms turintiems dideles kojas. Krepšininkai uždirba daug, tai jiems problemų nedaug… O paprastam žmogeliui tai dažnai tampa didele misija…

Ne lengviau ir žmonėms turintiems mažas kojas. Jiems neretai tenka pirkti vaikišką avalynę. O vaikiški batai nebūna kokybiški (juk vaikai juos taip greit išauga). Be to jie napasižymi ir solidumu… Juk neisite į darbą su mikimauzais ant kojų :) Tokiais atvejais reikia ilgai ieškoti tinkamų batų arba nepagailėti pinigų geram batsiuviui siunvančiui batus specialiai Jūsų kojai.