Vaza

Dauguma daiktų namuose turi pakirtį. Indai, kad iš jų valgytume ar gertume, baldai – sudėti daiktus, ar patiems ant jų sėdėti, miegoti. Paveikslas – graži interjero detalė. O kaip su vazomis? Kam Jūsų namuose skirta vaza? Pats teisingiausias atsakymas būtų, kad pamerkti gėles. Tai ji kaip ir indas. Tačiau vazos prie indų juk nelaikote. Be to indai skirti maistui sudėti. Gėlės ir puokštės tikrai nėra maistas ir apskritai turbūt sunku tikėtis, kad kas nors jas valgytų. Jei ji skirta tik gėlėms – merkite jas į stiklainį. Būkime atviri – kasdien namie gėlių neturite, tad kažin ar tam reikalingas specialus indas. O šitaip daryti nenori niekas. Tad teks sutikti, kad vazos turi ir kitą estetinę paskirtį. Vaza pati savaime jau yra kambario puošmena, dekoracija, interjero detalė.

Vazos gaminamos iš skirtingų medžiagų – stiklo, krištolo, net medžio ir akmens. Vazų stiklas gali būti skirtingai apdirbamas – grūdinamas, graviruojamas. Vazoms dažnai pasirenkamas ir spalvotas stiklas. Iš išorės vaza gali būti dekoruota piešiniais, Svarovski kristalais. Vazos būna skirtingų aukščių. Aukštos vazos skirtos statyti ant žemės, o ne ant baldų. Ką galima merkti į vazą dažniausiai priklauso nuo vazos masės ir jos svorio centro kai į ją įdėta gėlė. Jei vaza bus lengva – ji virs į šoną. Bet lengvai vazai nuvirtus ant šono dažniausiai nenutiks nieko baisaus, o nuvirtus sunkiai vazai ji gali subyrėti į smulkius šipulius. Liaudyje įprasta į didesnės vazos dugną įdėti svarmenį, pavyzdžiui akmenį. Akmuo vazos dugne padaro ją stabilesne, neleidžia jai virsti.

Apskritai vaza dažniausiai būna tuščia dėl to ji pati turi būti puošmena. Vaza yra meno kūrinys ir dažniausiai gražiausios vazos būna rankų darbo – vienetinės. Rankomis dekoruotos vazos visada yra daug kartų brangesnės nei gamyklinės vazos. Paprasta stiklinė vaza gali kainuoti tik kelis litus. O rankomis dekoruotos ar krištolinės vazos yra kur kas vertingesnės. Jų kaina gali siekti ir kelis šimtus litų. Labai gražių vazų geromis kainomis galite įsigyti iš www.bohemia.lt elektroninės parduotuvės.