Greitas kreditas – už ir prieš

greitas kreditasTiksliau nediskutuosime už ir prieš, o tiesiog aptarsime kada tai yra blogis, o kada gėris. Kad greitas kreditas gali palengvinti situaciją, o kada ją pabloginti. Tokia kreditų rūšis išeis atsirado kaip blogis. Bet kaip blogis ji ir nunyko – lygiai, kaip one.lt portalas, žaidimai su kvailais klausimais ir brangiomis skambučių minutėmis televizoriaus ekrane, arba po namus vaikščiojantys prekybos agentai. Visa tai mus nervindavo. Ir tai liko, bet daug švelnesne forma. Po namus vaikštančius prekybos agentus pakeitė telefonu skambinantys ir siūlantys prekes bei paslaugas. One.lt portalą pakeitė Facebookas. O greitieji kreditai stipriai sumažino palūkanas, pradėjo kreditus teikti ilgesniam laikotarpiui, pradėjo vertinti klientų mokumą. T.y. jų tikslas priartėti prie bankų. Tad jei tikitės, kad šis straipsnis stipriai užvažiuos greitiesiems kreditams tai taip tikrai nebus. Tai reikėjo daryti prieš kelis metus. O dabar jau vėlu. Traukinys kažkokių nelaukia 😉

Aptarkime kam toks kreditas gali būti naudingas. Jei apskritai, gali. Jis netinkamas sprendimas jei turite ilgalaikių problemų. Tada reikia ieškoti kitų finansavimo šaltinių. Kreditas gali būti tik trumpalaikis problemų sprendimo būdas. Pavyzdžiui radote tikrai pigų automobilį, kurį nupirksite už 3 tūkstančius litų, o parduosite už 5 tūkstančius litų. Tada verta imti greitąjį kreditą, sumokėti kelis šimtus litų palūkanų ir vis tiek uždirbsite bent tūkstantį litų. Visi žinome ir pavyzdį su taksi automobiliu. Juk taksi važiuoti labai brangu ir neekonomiška, bet kartais tenka taip daryti. Ir tai nelaikoma kvailyste. Kvailystė būtų taksi automobiliu kasdien važiuoti į darbą. O jei kalbant apie antkainius tai greitas kreditas turi didelį antkainį, bet ar tik jis? Kavos puodelis parduodamas restorane turi bent kelių šimtų procentų antkainį. O kavinė neturi jokios rizikos. O greitųjų kreditų bendrovės rizikuoja, kad kreditas joms nebus grąžintas, dėl to į kredito kainą įskaičiuojama ir rizika. Dar vienas pavyzdys kada pasimoka greitas kreditas – kalėdinės akcijos. Šventiniu laikotarpiu visi žmonės, kaip taisyklė, neturi pinigų. Nes reikia pirkti dovanas, patiekalus, daug išleidžiama kurui važiuojant pas toli gyvenančius gimines. O prekybininkai kaip tik tada stengiasi išjudinti rinką ir paskelbia nemažai akcijų buitinei technikai, baldams, durims, šildytuvams, oro kondicionieriams ir viskam kas gali šauti į galvą. Kadangi visiems galvoje Kalėdų karštinė dažnai net nesusimastome kokių keistenybių bandoma “iškišti” iš sandėlio per didžiuosius išpardavimus.

kredito-korteleNa, bet tarkim, radote Jums patinkantį šaldytuvą su didžiule nuolaida ir dabar jis vietoje 1500 litų kainuoja tik vieną tūkstantį. Tokiu atveju verta pasiimti kreditą, kurį grąžinsite už kelių savaičių gavę atlyginimą, sumokėsite papildomą šimtinę kredito davėjams, bet šaldytuvą vis tiek nusipirksite keliais šimtais pigiau. Tai ekonomiškai naudingas atvejis. Situacijų būna daug ir įvairių. Bet bendra nuostata yra tokia – greitas kreditas yra gėris tada kai jo reikia trumpam ir ekonomiškai aiškiam sprendimui. Jei tiesiog trūksta pinigų ir galvojate, kad kitą mėnesį jų iš kažkur stebuklingu būdu atsiras daugiau tada galima pasakyti tik tiek, kad esate labai naivūs. Reikia ieškoti papildomų finansavimo šaltinių ne skolinantis, o bandant daugiau uždirbti arba labiau kontroliuojant savo išlaidas.

Greitieji kreditai yra tikra pražūtis geriantiems ir prasilošusiems žmonėms. Jie seniau nešdavo daiktus iš namų, juos parduodavo ir tada toliau tenkindavo savo liguistus polinkius. Bet tai būdavo lengviau pastebėti, artimieji galėdavo užkirsti tam kelią. Dabar kai pasiimti greitąjį kreditą tapo taip paprasta situacija tapo daug sudėtingesnė. Bet atsakingos institucijos puikiai tai supranta. Jau draudžiama dalinti kreditus lošimo įstaigose ar šalia jų. O ar kredito gavėjas yra blaivus nustatyti yra labai sudėtinga, jei jis išduodamas internetu.