Periodontologija – kas kaip ir kodėl?

Periodontoloigijos terminas nėra paaiškinamas vienu ar dviem žodžiais. Paprasčiausias, bet tiksliausias paaiškinimas būtų – dantų implantacija, priedančio ligų ir dantų ligų diagnostiperiodontologijaka, taisymas, gydymas. Paprastas odontologas negali užsiimti periodontologija. Periodontologija gali užsiimti tik odontologas – periodontologas. Periodontologas – tai atitinkama odontologo kvalifikacija. Nuo paprastos odontologijos periodontologija skiriasi tuo, kad tai klinikinis ligų tyrimas ir gydymas. Gydymas dažnai atliekamas chirurginiu būdu – daromos operacijos, įvairios intervencijos peiliu. Todėl periodontologija apima ir dantų implantavimą, nes tai atliekama chirurginiu būdu – reikia gręžti žandikaulį, išpjaustyti dantenas.

Periodontologija – periodonto ligų gydymas. Tai įvairios ligos kurios susijusios ne tiek su pačiais dantimis kiek su jų aplinka. Dažniausiai tai dantenų ligos. Įvairūs dantenų uždegimai žmones dažniausiai kamuoja dėl nešvarumų ant dantenų. Vėliau vietoje jų susidaro akmenys kurie palenda po dantenomis ir dantenos pradeda kraujuoti. Jei pradžioje tiesiog užtenka paprastos burnos higienos tai vėliau tokiomis neprižiūrėtomis dantenomis užsiima periodontolperiodontologija-2ogai. Iš esmės periodontologija tai dantų chirurgija. Periodontologas – tai ne paprastas odontologas (dantistas), o dantų chirurgas. Kiekvienas periodontologas yra odontologas, bet ne kiekvienas odontologas yra periodontologas.

Čia kaip ir sporte nebėra specialybės sportininkas. Yra tik siauros sporto specializacijos – bėgikai, plaukikai, krepšininkai, futbolininkai ir t.t. taip ir gydytojai – chirurgai, okulistai, odontologai, traumatologai, endokrinologai ir pan. O kiekviena šių sričių skaidosi į dar siauresnes. Todėl ir dantų priežiūros specialsitai specializuojasi. Vieni atlieka balinimą, kiti einamuosius dantų taisymo darbus, treti – implantuoja. Nepaminėti liko implantų gamintojai, protezų gamintojai. Kiekvieni šių specialistų turi savus pavadinimus. Odontologijos specialistas yra odontologas, chirurgijos specialistas – chirurgas, muzikos specialistas – muzikantas, o periodontologijos – periodontologas. periodontologija-1

Dantų remontas yra labai svarbus. bet dar svarbiau yra dantų priežiūra. Tvarkingai prižiūrint dantis nereiks ir jų remontuoti. O tai reiškia ir pinigų sutaupymą ir trumpesnius vizitus pas odontologus, o tai reiškia ir mažiau skausmo. Jau vis rečiau diskutuojama kas geriau – privatūs kabinetai ar valdiški. Geriausi specialistai ir geresnės medžiagos naudojamos valdiškuose kabinetuose. Tačiau jie būtini, nes tai vienintelis būdas bent elementarią dantų priežiūrą suteikti neturtingiems asmenims. Dantis periodiškai tikrintis būtina. Džiugu, kad vaikams einantiems į mokyklą kasmet būtina pasitikrinti sveikatą. Tuo metu tikrinami ir dantys. Rūpinantis dantimis negalima apsiriboti tik šepetėliu ir pasta. Būtina skalauti dantis ir valyti tarpdančius. baigius valyti dantis apnašas reikai nubraukti ir nuo liežuvio. Nes vėliau jos vėl nusėda ant dantų.