Laikas keisti padangas

Artėja žiemos sezonas. Ir nors per televiziją vis daugiau kalbama apie artėjančio šildymo sezono kainas, automobilių vairuotojams ramybės neduoda kiti klausimai – kaip elgtis su padangomis. Aišku, kad vasarinėmis važiuoti negerai. Tačiau kaip toliau? Universalios? Žieminės? Dygliuotos? Kieto ar minkšto tipo? Platesnės ar siauresnės? Padangos Kaune autocentro vadovas sakė, kad Lietuviai yra itin taupūs ir dažnai pataupo ir padangoms. Jei važinėjame naudotais automobiliais tai ir padangos juk gali būti naudotos. Tokį pasiteisinimą sakė nuolat išgirstantis šiemet. Ir visai nesvarbu, kad tai lemia saugumą, stabilumą kelyje. Jei nsuprendėte pirkti naudotas padangas reiktų laikytis kelių pagrindinių taisyklių – kreipkite dėmesį ne tik į padangos likutį, bet ir į mišinio kietumą bei padangos pagaminimo metus. Atminkite, kad minkštesnės padangos greičiau dils, tačiau bus daug geresnis pasirinkimas slidžiame kelyje. Ar verta rinktis dygliuotas padangas? Jei daugiausia važinėjate užmiesčio keliais tada tikrai taip. Jei dažniau važinėjate mieste – klausimas vertas apsvarstymo. Nes sausame kelyje jos bus triukšmingesnės, o stabdymo kelias – ilgesnis.

Autocentro padangos Kaune vadovas pabrėžė, kad svarbus ir geras ratų sumontavimas Kaune. Ratų montavimo kokybė skiriasi. Pats sumontavimas skiriasi rečiau, tačiau balansavimo kokybė skiriasi akivaizdžiai. Ratų balansavimas lemia automobilio stabilumą kelyje. O naujiems automobiliams montuojant padangas ir ratus reikia žinoti šiek tiek daugiau teorijos. Ratuose jau montuojami slėgio davikliai. Reikia jų nepažeisti, o dažnai būtina nesumaišyti ir ratų vietų. Kiekvienas ratas ir jo daviklis turi savo vietą ant automobilio. Prastas ratų montavimas gali nulemti ir tai, kad nebegalios garantija. O tai jau tikrai liūdna. Jei padanga dėl kažko nusiners pardavėjas gali dėl šios nelaimės apkaltinti vairuotojus. Dėl to geriau rinktis ir gerą pardavėją ir gerą montuotoją. Dar geriau jei toje pačioje vietoje padangas pirksite ir montuosite. Tada nebus kam versti kaltės, nes bet kuriuo atveju bus kalta ta pati kompanija. Visur yra mados – Kaune padangos populiaresnės vienų markių, Vilniuje – kitų. Gal tai dėl pragyvenimo lygio, o gal dėl to, kad Kaune rinką iškreipia didžiulis naudotų automobilių turgus.

Dar neaptartas padangų pločio klausimas. Geriau žiemai rinktis siauresnes padangas, nes taip padidėja slėgis, automobilis labiau spaudžiamas prie kelio ir taip jis stabilesnis kelyje. Vasarą platesnės padangos suteikia daugiau komforto važiuojant dideliu greičiu ir posūkiuose. Dėl restauruotų padangų atsakyti vienu ar dviem sakiniais nepavyks. Nes tai priklauso nuo restauravimui naudojamos įrangos, restauratoriaus patirties ir daugybės kitų faktorių…