3D patalynė

3d patalyneKą reiškia ši skambi frazė? 3D patalynė tai patalynė su nuotraukomis, su gražiais piešiniais. Tai jokiu būdu nėra tas pats kas televizijoje matomi 3D filmai. Naivu tikėtis, kad paprastas ant patalynės atspausdintas piešinys, galės prilygti aukštos kokybės televizijos vaizdui, kai naudojami specialūs akiniai. Tai greičiau marketingo triukas, kurį panaudojo viena įmonė, o visos kitos nuo jos nusižiūrėjo. Praktiškai niekur užsienyje ši patalynė nevadinama trimate. 3D reiškia tris dimencijas – aukštį, plotį ir ilgį. 3d televizoriai brangių technologijų dėka imituoja šiuos efektus. Bet patalynė? Vadinkime taip kaip yra. Tai tiesiog patalynė su nuotraukomis.

Čia, mes Lietuviai, esame keisti kai patys nežinome ko norime. Tik pas mus vienintelius visame pasaulyje beveik visi namai parduodami su daline apdaila, nes mes visi jaučiamės, kad esame statybininkai. Tik pas mus vienintelius visame pasaulyje tokios mažos automobilių ridos ir kainos mažos. Visi važinėjame nedaužtais naujais automobiliais, kurie pravažiavę po kelias dešimtis tūkstančių kilometrų. Kaip sakoma – į bažnyčią ir atgal važinėjo vokietis senelis.

Tai va taip ir su patalyne. Pas mus patalynė tiesiog stebuklingai atgyja ir tampa trimate. Neaišku kodėl aš toks nepatenkintas? Atsakymo labai toli ieškoti nereikia. Paprasčiausiai teko susidurti su išgirta 3D patalyne ir labai stipriai nusivilti. Visų pirma, ji perkama dažniausiai dėl grožio. Tad, pirmai pradžiai, niekas nekreipia dėmesio į audinį. Tad dažnai būna tiesiog pigi sintetika. Na ką darysi – grožis reikalauja aukų. Bet čia turime kitą problemą – dažai dažnai irgi būna itin prastos kokybės. Geresniu atveju jie nusiskalbia arba greit išblunka, nusitrina. Jei čia geresnis atvejis, tai kas bus prastesniu atveju? Prastesniu atveju po nakties tokioje patalynėje, atsibusite visas spalvotas. Ji gali dažyti. Ir dažyti ne tik skalbimo metu, bet apskritai dažyti prie jos prisilietus.

Dėl to, jei kalbame apie 3D patalynę, tai nepamirškime, kad mums reikia ne tik gražaus audinio, bet ir kokybės. Patalynė turi leisti kūnui kvėpuoti, vasarą vėsinti, žiemą šildyti, sugerti prakaitą. Sintetinė patalynė to neatliks jokiu būdu. Tad supraskime kas yra kas ir nežiūrėkime kaip šarkos į tas kas blizga. Batus juk renkatės pagal grožį, bet tada pasimatuojate, pažiūrite ar Jums tinka. Tai jei randate gražią patalynę – pažiūrėkite iš kokio ji audinio, kaip ją prižiūrėti. Su drabužiais kartais lengviau – renkatės žinomo gamintojo prekę ir jaučiatės ramūs dėl prekių kokybės. Su patalyne sunkiau. Praktiškai visi pardavėjai jas importuoja iš Lenkijos bei Turkijos ir reikia iš visų šių tiekėjų atsirinkti sau tinkamus produktus. Nei Nike, nei Adidas, nei Dolce Gabana negamina patalų. Tad dėl to tokia didelė sumaištis šioje rinkoje. Ypatingai didelė problema yra gudrūs pardavėjai kurie prastos kokybės dažančią patalynę parduoda už itin aukštos kokybės gaminio kainą. O žmogui nėra kur dėtis – bandyti pirkti ir laukti rezultato.