Apskaitos paslaugos

Šiandien yra labai didelis pigios apskaitos paslaugas teikiančių įmonių pasirinkimas. Į kokius faktorius reikėtų atsižvelgti renkantis partnerį, kuris teiks ne tik savalaikes ir kokybiškas paslaugas, tačiau ir išlaikys saugius įmonės dokumentus, garantuos konfidencialumą, noriai bendraus ir atsakys į klausimus, susijusius su įmonės finansais, bei laiku pateiks informaciją ir naudosis moderniais informacijos apdorojimo ir perdavimo metodais. Vienareikšmiško atsakymo į šį klausimą nėra. Tačiau svarbu išklausyti kitų įmonių rekomendacijas, paskaityti atsiliepimus ir skundus internete. Svarbu, kad pigią apskaitą teikiančioje įmonėje, darbuotojai mylėtų savo darbą, būtų motyvuoti.

Tai yra svarbiausias faktorius, tačiau daug vadovų į jį neatsižvelgia. Be šio faktoriaus visi kiti prarastų savo reikšmę.  Antrasis faktorius – yra duomenų sandėliavimas. Vadovas, rinkdamasis pigios apskaitos „tiekėją“ turėtų pasidomėti, kur bus saugomi įmonės dokumentai, ar buhalteris nešis juos su savimi namo, ar bus galimybė naudotis duomenų baze, ar perdavimo paslauga yra nemokama. Renkantis pigią apskaitą perdavimas nėra įskaičiuojamas į bendrą kainą, todėl pigią apskaitą siūlančios įmonės, dažnai perdavimą stipriai apmokestina. Kitas svarbus faktorius – pasidomėti, ar vadovui bus laisvai leidžiama prieiti prie ataskaitų.

Jei verčiatės veikla toliam nuo dokumentų – pavyzdžiui, kad ir mikroautobusų nuoma tai buhalterija Jums natūraliai svetima. Jūsų reikalas, kad sėkmingai būtų vystoma mikroautobusų nuoma. O visa kita – antrame plane. Tad buhalterija buhalteriams – o Jums autobusiukai.

 

Kaip dažnai buhalteris pateiks informaciją ir ar elementarus bendravimas nebus traktuojamas kaip mokama konsultacija. Kai kurios apskaitos firmos nustato nedidelę buhalterinės apskaitos paslaugų kainą. Tačiau vertėtų išsamiau pasidomėti, ką gauna klientas. Dažnas atvejis, kad atliekami tik patys svarbiausi darbai – pateikiamos deklaracijos kontroliuojančioms institucijoms, o įmonės vadovas nėra informuojamas ar įspėjamas apie tam tikrą reikalavimų nevykdymą, pavyzdžiui poreikį vesti pakuočių apskaitą (buhalteris jos neveda, nes tai nebuvo įvardinta sutartyje), pildyti intrastato ataskaitas ir pan. Realiai kliento apskaita nėra vedama, nesuformuojama apskaitos politika ir nesudaromi apskaitos registrai. Apskaitos politika privalo būti suformuota ir aiškiai apibrėžta.

 

Pamėginus pasidomėti, kodėl deklaracijose nurodomi tam tikri duomenys, buhalteris negali atsakyti pagrįstai, nes jis neruošia buhalterinių pažymų. Specialistai rekomenduoja rinktis pigios apskaitos įmonę, kuri nustato fiksuotą kainą už paslaugas. Tokiu atveju apsidrausite ir išvengsite nenumatytų išlaidų. Ketvirtas faktorius, lemiantis teisingą pigios apskaitos įmonę yra susipažinimas su įmonės vykdomomis ataskaitomis, sutarčių ir dokumentų ruošimu. Reikėtų iš anksto aptarti ar pigios apskaitos paslaugą siūlanti įmonė tvarko personalo dokumentus: darbuotojų prašymus, darbo sutartis, įsakymus ir kitus dokumentus. Renkantis paslaugų tiekėją, galima drąsiai domėtis visais klausimais apie įmonės vykdomą veiklą, nebijokite užduoti nepatogių klausimų, stebėkite kaip įmonės atstovas į juos atsakys, ar neatskleis per daug detalių apie savo klientus.