SEB 2.0

Bankų svetainės man šiek tiek primena operacines sistemas: naujų funkcijų tenka laukti ilgai, nors „po dangčiu“ tikriausiai nuolat kažkas daroma – labiausiai dėl saugumo. Šį savaitgalį įdiegtas SEB e-banko atnaujinimas pradžiugino keliais man daugiau ar mažiau aktualiais dalykais:
  • Su banko sąskaita galima susieti kelias korteles, ne vien savo. Galima prikabinti kitų šeimos narių. Manyčiau, kad labiausiai tai tinka šeimoms su paaugliais vaikais. Kortelėse pinigėliai saugesni, o tėvai dabar paprastai gali jas papildyti.
  • Pervedami iš vienos savo kortelės į kitą pinigai nukeliauja iškart. Šitas dalykas man svarbiausias. Anksčiau būdavo nyku. Nori ką nors nusipirkti internete – ir negali, jei Virtuon kortelėje trūksta pinigų. Permeti iš debetinės sąskaitos ir lauki valandą ar dvi (kartais trumpiau), kol įkrenta. Dabar gi vos paspaudi „patvirtinti“, kaip pinigėliai iškart persikelia. Jau patikrinau. Super.
  • Tiesioginis debetas ar periodiniai pervedimai veikia ir praradus kortelę. Na, čia tikriausiai komunalininkams ar ryšio operatoriams svarbiau, bet šiaip tai gerai, kad galima tvarkyti sąskaitą net tuomet, kai kortelė dėl praradimo yra užblokuota.
  • Galima į sąskaitas gauti pinigus bet kokia valiuta. Šiaip tai bent jau eurais galima buvo gauti ir anksčiau – šį rudenį patikrinau. Tiesa tuomet eurai buvo automatiškai konvertuoti į litus, o dabar įkris ta valiuta, kuria pervesta. Žmonės galės patys pasirinkti, kada konvertuoti į litus (gal kursas palankesnis ar pan.).

Nieko tokio, nuo ko apalptum iš džiaugsmo, neatsirado, bet „atnaujinimas“ man pasirodė labai naudingas. Įdomu, kada bus kita versija? Pavyzdžiui, su programėle valdyti atsiskaitymus telefone, o gal net be kortelės per NFC?