Jei WikiLeaks prisikas iki diplomatinių tekstų skelbimo pabaigos…

…tai turėsime daug smagaus skaitymo. Nemanau, kad kuri nors iš diplomatinių depešų turėtų sprogstamosios galios mūsų krašte, bet ką gali žinoti?

Užtat dabar internete labai populiaru sekti visus naujus WikiLeaks skelbiamus dokumentus ir gaudyti lokaliai svarbius. Aistras pajutau dar prieš išskrisdamas iš Jerevano, kur Armėnijos žurnalistai lapkričio 29 dieną apie nieką daugiau ir nekalbėjo, kaip tik apie dokumentus apie Armėnijos santykius su kaimynais. Su kai kuriais iš jų, pavyzdžiui, su Azerbaidžanu ar Turkija, jie iki šiol yra ganėtinai komplikuoti.

Be tiesaus ir paprasto būdo skaityti viską, kas paskelbta, dar yra ir aibės paieškos patarimų. Šie yra tinkami „po fakto“, bet labiausiai besidomintiems (ir žurnalistams, žinoma!) svarbiau pagauti „lietuviškus“ keiblgeito gabalus vos jiems pasirodant.

ManoValstybė grupės diskusijoje sužvejojau keletą naudingų resursų. Emilis nusiurbė Lietuvą liečiančių dokumentų sąrašą. Tačiau kol kas nėra įrankio, galinčio juos automatiškai išskirti, sekant visų naujų dokumentų RSS srautą.

Kol tokio įrankio nėra, galima vos apčiuopus naują dokumentų porciją imtis paieškos RPGP tinklalapyje. Tiesa, neaišku, ar ji patikimai veikia. Kol kas aptikau tik vieną dokumentą apie Guantanamo kalinius ir jų perspektyvas pasimėgauti Lietuvos klimatu (2009 m. vasario 20 d.).

Gal kas jau radote geresnį būdą stebėti Lietuvą diplomatiniuose laiškeliuose?