Skaitmeniniai Rytai

Situacija tokia: reikia vykti į šalį, su kuria Lietuva nėra pasirašiusi sutarties dėl bevizio režimo, ir kuri neturi ambasados Lietuvoje. Artimiausia šalies atstovybė – Varšuvoje. Nepatogu? Ne tas žodis… Bet tik ne tuo atveju, jei tai Armėnija.

Skirtingai nuo Gruzijos, į Armėniją be vizos vykti dar negalime. Tiesa ir tai, kad artimiausia šios šalies atstovybė yra Lenkijoje. Tačiau tai, kas kitu atveju galėtų virsti dideliu galvos skausmu ir nemenkomis išlaidomis, armėnų valdžios yra išspręsta maksimaliai „vebdunuliškai“: keliauji į jų URM svetainę, spaudi „Visa“, sumoki su kredito kortele per internetą konsulinį mokestį ir užpildai trumpą anketą pasirinkdamas vizito trukmę (21 ar 120 dienų).

Viskas. Po poros darbo dienų gali laukti jau paruoštos vizos, kurią tereikia atsispausdinti. Ech, kad visur būtų taip paprasta!… Aš dar nenuvykau į Armėniją, bet jau jaučiu didelę pagarbą už tokį sumanų palengvinimą keliaujantiems.

Tiesa, vardan objektyvumo turiu paminėti, kad iš Armėnijos URM negavau pranešimo el. paštu apie paruoštą vizą, kaip buvo žadėta svetainėje, bet viza buvo paruošta per nurodytą laiką (2 darbo dienas). Tik tiek, kad pačiam reikėjo pasitikrinti. Smulkmena.

Pamoka? Tos valstybės, kurios įveda maksimaliai patogią tvarką gauti vizas internetu pradžiugina keliautojus dar prieš jiems apsilankant. Man atrodo, kad tai labai svarbu, nes nuo to, su kokia nuotaika svečias atvyks į šalį, labai priklausys ir bendri jo įspūdžiai. Šaunuolė Armėnija!