RockMelt šiek tiek lydosi nuo draugystės

Užsiregistravau gauti RockMelt naršyklės kvietimą ir šiandien pagaliau gavau, iš Arūno (už ką esmi labai dėkingas). RockMelt yra kažkas panašaus į Flock – naršyklė su jau integruotu Facebook ir Twitter. Kadaise bandžiau Flock, bet nelabai patiko. RockMelt socialinius tinklus į naršyklę (šį kartą Chrome, o ne Firefox) įklijavo gudriau: jos lange užima vos dvi plonytes juosteles šonuose, o prie adreso laukelio atsirado mygtukas „Share“. Kairėje pusėje matosi šiuo metu prie Facebook prisijungę draugai, o dešinėje yra „gyvi“ Facebook profilio, naujienų srauto ir Twitter paskyros langeliai, kurie rodo, kiek naujų neskaitytų pranešimų yra vienoje ar kitoje tarnyboje. Velniškai patogu, bet… ne visada veikia.

Kai RockMelt veikia, tai veikia labai tvarkingai. Bakstelėjęs į veidelį kairėje lango pusėje gali bet kada paplepėti su draugais. Gali jiems nutempti kokią nuorodą, nuotrauką ar videoklipą. Mygtukas „Share“ yra universalus: paspaudęs jį gali pasidalinti lankomos svetainės nuoroda tiek Facebook, tiek ir Twitter tinkle. Jei dedama į Facebook, tai naršyklė pati paruošia gražią svetainės miniatiūrą. Iki šiol dar nemačiau paprastesnio ir sklandžiau veikiančio būdo dalintis sudominusia informacija abiejuose populiariausiuose tinkluose.

Netgi RockMelt paieška yra ypatinga. Jei pradėtas į paieškos laukelį rašyti žodis bus panašus į kurio nors draugo vardą ar pavardę, tai pirmiausiai bus pateikiami jų rezultatai, jei ne – tai Google paieška. Tačiau ir ta Google paieška nukreipia ne į įprastą svetainę su rezultatais, o gyvai juos išrikiuoja vertikalioje, dalį lango užklojančioje skiltyje. Iš tikrųjų taip yra gerokai patogiau. Ir reklamos akių nebado…

Prie dešinės juostelės galima pridėti ne tik Facebook ar Twitter paskyras – ji gali veikti ir kaip mini RSS skaityklė. Naršyklė seka lankomus puslapius ir „gaudo“ jų RSS, jei kartais sumanytum įsidėti į šoninę skiltį. Ir vėl – tai ko gero elegantiškiausias RSS prenumeratos sprendimas, kurį kada nors esu matęs. Bėda tik, kad nelabai daug ten tų prenumeratų gali tilpti – tuzinas koks ar panašiai.

Dėl sąsajos ar veikimo principo RockMelt naršyklei pastabų neturėčiau. Atvirkščiai – viskas sumanyta itin gudriai. Tačiau kūrėjai tikriausiai nepaskaičiavo savo serverių apkrovos, nes ryšys su Facebook ir Twitter kartais nutrūksta. O kai nutrūksta, tai pats jau ir nebeatsinaujina. Sugebėjau vėl jį atgaivinti tik uždaręs ir vėl paleidęs naršyklę.

Tikiuosi, kad RockMelt sureguliuos savo tarnybos pajėgumus ir užtikrins padorų ryšį su FB bei Twitter (arba bent jau įdės mygtuką „Try Again“). Taip pat tikiuosi, kad ilgainiui naršyklė perims funkcijas iš naujausių Chrome versijų. Šis dalykas – amžinas modifikuotų naršyklių trūkumas: kol suderini savo apvalkalą su naujos versijos viduriais, žiūrėk, jau ir nauja „motininės“ naršyklės versija pasirodo…

Bet skirtingai nuo kai kurių užsienio komentatorių, man RockMelt paliko gerą įspūdį. Jei ji veiks kaip privalo, tai gali tapti svarbiu Facebook kartos įrankiu. Nebent būtų uždrausta įmonėse ir mokslo institucijose.