Kalėdų apsauga

Artėja Kalėdų metas ir… Dauguma mūsų planuoja šventiniam laikotarpiui kažkur išvažiuoti. Tai pats darbymetis ir vagišiams. Tad pasirūpinkite savo namų saugumu. Visų pirma išvažiuodami užrakinkite visus langus ir duris. Pasitarkite su kaimynais ar jie švenčių metu bus namuose. Jei bus namuose jie galės atkreipti dėmesį į pašalinsiu asmenis slankiojančius šalia namų. Jei gyvenate name ar pirmame, antrame daugiabučio namo aukšte – reiktų stipriai pasirūpinti langų saugumu. Reiktų dėti langus su papildomais apsauginiais rėmais. Jei gyvenate aukščiau – svarbiausia geros šarvuotos durys. Geros durys – reiškia tokios kurių nepavyks išlaužti, pergręžti spynos, sudaužyti spynos. Durų vidus privalo būti užpildytas metaliniais skydais, o ne mediena ar apšiltinimo medžiaga. Sarvuotos durys bus neįveikiamos didžiajai daliai vagių. O profesionaliems vagims tai stipriai apsunkins įsilaužimą, prailgins jo laiką.

Galbūt tada vagys nuspręs, kad neverta gaišti laiko ir rizikuoti prie Jūsų durų. O galbūt tuo metu jį kažkas pastebės. Žinoma sarvo durys negarantuoja absoliučios 100% apsaugos. Papildomai reiktų įsirengti signalizaciją. Ją geriausia sujungti su telefonu, kad gautumėte pranešimus jai suveikus.

Alternatyvios apsaugos priemonės – draudimas. Tai kainuoja papildomus pinigus, bet užtikrina ramias atostogas ir ramų miegą. Įvykus nelaimei Jūs gausite piniginę kompensaciją ir tai stipriai sušvelnins ar visai padengs materialinius nuostolius.

Filmavimo kameros – labai pažangus būdas, tačiau kainuoja didelius pinigus. Esminis privalumas – filmavimo kameros veikia ne tik kaip vagis atbaidanti priemonė, tačiau įvykus nelaimei jos padeda atpažinti nusikaltėlius ir išaiškinti nusikaltimą.