Kalėdų senelis ir kaminas

Paklauskite vaikų pro kur ateina Kalėdų senelis? Dažniausiai išgirsite atsakymą – pro kaminą! Deja daugiabučių namų vaikams teks sugalvoti kitokį atsakymą, nes pas juos kaminų dažniausiai nebūna. Kaip Kalėdų senelis nesudega? Atsakymas labai paprastas. Nesudega, nes jis kaminu leidžiasi naktį, kai nesikūrena ugnis. O kaip Kalėdų senelis neišsipurvina..?

Tai jau rimtesnis klausimas… Kaip žinome kamine būna pilna suodžių, pelenų kurie gali ne tik išpurvinti Kalėdų senelį, bet ir labai teršia aplinką. O prisikaupus dideliam jų kiekiui gali užsidegti ir sukelti gaisrą.

Dėl to būtina reguliariai valyti kaminą. Tada laimės visi – oras bus švaresnis, Jūs išvengsite gaisro pavojaus, geriau veiks pečius, senelis liks švarus… Ir galbūt uždirbs kaminkrečiai :)

Ar sunku išvalyti kaminą priklauso nuo turimų įrankų, kamino kaminu valymasaukščio ir žinoma kiek sunku iki jo užlipti. Liaudiškas metodas – užlipti ant stogo ir į kaminą leisti virve pririštą šepetį su svarmeniu. Šepetys valo kaminą, o svarmuo kad šepetys leistųsi žemyn, neužstrigtų. Žmonės savadarbiais įrankiais dažnai prisidarydavo bėdos, nes nutrūkus virvei ar šiaip šepečiui užstrigus kamine reikdavo daug išradingumo jį “iškrapštyti” į viršų. Dėl to patariame naudoti tik specialius įrankius.

Šiais laikais kaminu valymas tapo daug paprastesnis. Visų pirma lengviau užlipti ant stogo, nes galime nusipirkti ar išsinuomoti išskleidžiamas kopėčias. Antra – yra daugybė specialių šepečių skirtingų dydžių kaminams. Trečia – nebereikia leisti virvės. Tam yra specialūs susukami vamzdžiai (1-2 metrų ilgio). Juos lengva transportuoti, galima susukti reikiama ilgį. O jų jungtis būna standi. Dėl to nereikia rišti papildomo svorio.

Tad kaminų valymas šiais laikais nėra sudėtingas. O jei nenorite to daryti patys – patikėkite šiuos darbus tuo užsiimančioms įmonėms. Kaminą reiktų valyti bent kartą per metus. Geriausia tai daryti prieš Kalėdas, kad Kalėdų senelis rastų kuo švaresnį kaminą :)