Skrajutes

Skrajutes senas bet dar neatgyvenęs reklamos būdas. Skrajutės skirtos pranešti apie paslaugas, akcijas, naujai atsidariusį verslą.

Reklaminės skrajutes būna įvairaus formato. Dažniausiai naudojami nedideli – A6, A5, rečiau – A4, DL. Popierius taip pat naudojamas skirtingas – blizgus, matinis, dekoratyvinis. Dažniausiai pasirenkamas plonas popierius – 70 – 170 gramų. Išskirtiniais atvejais naudojamas brangus popierius sveriantis 200-350 gramų. Skrajutės gaminamos tiek vienspalvės tiek dvispalvės. Skrajutės būna vienpusės ir dvipusės. Tad gali būti ir vienpusė spalvota spauda ir dvipusė spalvota spauda. Pagaminus skrajutę ją dar galima skirtingai apdribti – folijuoti, kongrevuoti, atlikti dalinį UV lakavimą.

Skrajutės dažniausiai dalinamos parodose, gatvėse, išmėtomos į pašto dėžutes. Skrajučių kainos priklauso nuo gaminamo kiekio, pasirenkamo popieriaus, spaudos būdo, apdirbimo.

Ar skrajutės naudingas reklamavimosi būdas? Tai priklauso nuo to kaip jos bus išdalintos. Jei jos bus išdalintos bet kam, principu “kad tik greičiau”… Iš to naudos nebus. Tiksliau, bus, bet ne tiek daug kiek jas išdalinus tikslinei auditorijai, potencialiems prekės ar paslaugos vartotojams. Dėl šios priežasties reklaminę spaudą dažniausiai dalina ir išnešioja patys verslo atstovai arba labai patikimi asmenys. Nes nesvarbu, kad skrajutės dizainas sukurtas nepriekaištingai, produktas tikrai vertas dėmesio, o spaustuvė skrajutę taip pat atspausdino kokybiškai… Jei ji nepasieks galutinio vartotojo iš viso to išeis šnipštas. Kai kurios spaustuvės ir reklamos agentūros teikia ne tik dizaino ir spaudos paslaugas, bet ir išnešioja, išmėto bukletus į pašto dėžutes. Jei neturite kito pasirinkimo – teks pasinaudoti tokia galimybe. Tačiau visada rekomenduojame tokius darbus atlikti patiems.

Kokį kiekį spausdinti? Jei Jūsų lankstinuko tekstas nėra trumpalaikis (pvz vieną savaitę galiojanti akcija), rekomenduojame gaminti didelį kiekį (bent kelis tūkstančius). Todėl, kad spaustuvėse spausdinat ofsetine technologija daugiausia kainuoja ruošinio (trafareto) paruošimas. O jį paruošus gaminių savikaina išeina labai nedidelė. Dėl to gaminant didesnį kiekį vieno gaminio kaina gali atpigti net iki kelių kartų.

Be to skrajutės ir lankstinukai nėra vienintelės spaustuvių gaminamos reklamos priemonės. Skrajutę žmogus dažniausiai išmes. Neaišku prieš tai perskaitys ar ne. Jei padovanosite žmogui kalendoriuką – yra tikimybė, kad jis jį pasiliks ir Jūsų reklamą matys nuolat.